Nie stygną refundacyjne emocje

POLITYKA LEKOWA

Autor: Tomasz Dąbrowski, LJ/rynekaptek.pl   16-06-2011, 07:29

Nie stygną refundacyjne emocje

Marek Twardowski, były wiceminister zdrowia, który 20 grudnia 2010 roku podał się do dymisji, na 4 miesiące przed wyborami parlamentarnymi najprawdopodobniej wróci do gmachu na ulicę Miodową w Warszawie.

W rozmowie z portalem rynekaptek.pl Marek Twardowski nie zaprzeczył, że jest zainteresowany funkcją w resorcie:

– Czas pokaże – powiedział tajemniczo uchylając się od ujawnienia dalszych szczegółów. Potwierdził
zarazem, że po półrocznej nieobecności postanowił powrócić do aktywności na niwie ochrony zdrowia.

Powrót do negocjacji?
Nieoficjalnie wiadomo, że były wiceminister, który publicznie podkreślał swoje dokonania przy negocjacjach cenowych z podmiotami odpowiedzialnymi, miałby zostać szefem Komisji Ekonomicznej, negocjującej ceny leków w ramach zapisów ustawy refundacyjnej.
 

Póki co, wiceminister Twardowski publicznie chwali dokonania swojej byłej szefowej. – Jestem przeświadczony, że ustawy były niezbędne dla poprawy systemu ochrony zdrowia w Polsce – mówił podczas konferencji „Legislacja 2011” (Warszawa, 15 czerwca 2011), nawiązując do pakietu dokumentów uchwalonych w maju przez Sejm.

Chodzi o ustawy o wyrobach medycznych, urzędzie rejestracji produktów leczniczych, refundacji leków i środków spożywczych oraz o badaniach klinicznych produktów leczniczych oraz weterynaryjnych. Projekt ostatniego z wymienionych dokumentów 24 maja Ministerstwo Zdrowia przekazało do uzgodnień zewnętrznych.
 

Refundacja to nie przymus
O zaletach ustawy refundacyjnej mówił także Marcin Jakubaszek, radca prawny ze specjalizującej się m.in. w doradztwie w zakresie zagadnień związanych ze świadczeniem usług medycznych kancelarii Miller Canfield.

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH