Nowa postać insuliny glargine objęta refundacją

POLITYKA LEKOWA

Autor: PWX/rynekaptek.pl   12-01-2017, 14:50

Nowa postać insuliny glargine objęta refundacją Inulina glargine 300 j./ml jest już refundowana dla pacjentów z cukrzycą typu 1

Insulina glargine 300 j./ml - długodziałający analog insuliny jest już dostępny dla pacjentów w ramach refundacji. Mogą z niego korzystać pacjencji z cukrzycą typu 1, a także część chorych z cukrzycą typu 2 oraz w cukrzycą o znanej przyczynie.

Chorzy na cukrzycę, w wybranych wskazaniach uzyskali dostęp do refundowanej insuliny bazalnej glargina następnej generacji. Insulina ma 24-godzinny profil działania, co - jak wykazano w badaniach programu EDITION - pozwala na kontrolę stężenia glukozy we krwi przy niższym ryzyku hipoglikemii (szczególnie nocnej) w porównaniu do dotychczas stosowanej insuliny glargine 100 j./ml.

Zgodnie z obwieszczeniem Ministra Zdrowia z dnia 28 grudnia 2016 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych od 1 stycznia 2017 insulina glargine 300 j./ml znajduje się na liście leków refundowanych.Jest to nowa postać insuliny glargine, zawierająca 300 jednostek insuliny w 1 ml. Wyższe stężenie powoduje, że objętość wstrzyknięcia została zredukowana o 2/3, dzięki czemu insulina glargine 300 j./ml charakteryzuje się wydłużonym i łagodniejszym profilem działania, który trwa ponad 24 godziny.

Insulina glargine 300 j./ml dostępna jest w opakowaniach zawierających 10 gotowych do użycia wstrzykiwaczy zawierających po 450 jednostek. Odpłatność pacjenta objętego refundacją 30% za jeden, gotowy do użycia wstrzykiwacz zawierający 450 jednostek insuliny glargine 300 j./ml wynosi 15,91 zł.

Pozwolenie na dopuszczenie insuliny glargine 300 j./m do obrotu w Europie obowiązuje w 28 państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz w Islandii, Liechtensteinie i Norwegii.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH