NRA odpowiada Irenie Rej w sprawie wywozu leków

POLITYKA LEKOWA

Autor: NIA/ŁSX/rynekaptek.pl   27-11-2014, 13:38

NRA odpowiada Irenie Rej w sprawie wywozu leków Grzegorz Kucharewicz, prezes NRA

- Wyrażamy stanowczy protest przeciwko szkalowaniu Naczelnej Izby Aptekarskiej w pismach kierowanych do posłów i opinii publicznej przez Irenę Rej, prezesa Izby Gospodarczej „Farmacja Polska” – czytamy w stanowisku NIA przesłanym do redakcji portalu rynekaptek.pl.

Stanowisko Naczelnej Izy Aptekarskiej jest odpowiedzią na dezinformujące - zdaniem członków NIA - wystąpienie Ireny Rej – prezesa Izby Gospodarczej „FARMACJA POLSKA”.

Czytaj więcej: 

Irena Rej: propozycje NRA zmierzają do zwiększenia wywozu leków

„25 listopada 2014 r. prezes Izby Gospodarczej „Farmacja Polska” rozpowszechniła, w tym przesyłając do posłów Komisji Zdrowia, swoje refleksje na temat wywiadu prezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej na łamach portalu rynekaptek.pl., dotyczącego m.in. poprawki do projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo farmaceutyczne oraz ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (DRUK NR 2708). „ – piszą dr Grzegorz Kucharewicz oraz dr Marek Jędrzejczak.

Szefowie samorządu aptekarskiego wyjaśniają, że cel poprawki, zaproponowanej przez Naczelną Izbę Aptekarską, jest jasny: zapewnienie lepszego zaopatrzenia w leki polskich aptek i pacjentów.

- Wypowiedzi Ireny Rej naruszają dobre imię Naczelnej Izby Aptekarskiej. Posługując się półprawdami, przypisuje nieprawdziwe intencje i celowo wypacza sens propozycji samorządu aptekarskiego – piszą.

 Czytaj więcej:

"Rynek został podzielony na równych i równiejszych"

W opinii szefów NIA, analiza wypowiedzi Ireny Rej wskazuje, że nie zna ona w ogóle propozycji Naczelnej Rady Aptekarskiej, albo celowo wypacza jej sens.

- W uzasadnieniu poprawki oraz w trakcie prac podkomisji i komisji sejmowej jednoznacznie wskazywano, że zmiana ma na celu: zapewnienie hurtowniom farmaceutycznym pełnego dostępu do leków; zapewnienie równego traktowania wszystkich hurtowni prowadzących obrót hurtowy produktami leczniczymi, w szczególności likwidację uprzywilejowania tzw. hurtowni producenckich i hurtowni sieciowych; wyeliminowanie tzw. dostaw bezpośrednich; ograniczenie zjawiska odwróconego łańcucha dystrybucji – czytamy w stanowisku.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH