NRA podsumowuje sejmową batalię o zapisy ustawy Pf

POLITYKA LEKOWA

Autor: NIA/ rynekaptek.pl   14-04-2015, 10:22

NRA podsumowuje sejmową batalię o zapisy ustawy Pf W Sejmie nie przeszła poprawka NRA

Podczas głosowania ustawy Prawo farmaceutyczne posłowie nie poparli wniosków mniejszości, w tym zapisu proponowanego przez Naczelną Radę Aptekarską.

Chodziło o propozycję zapewnienia hurtowniom farmaceutycznym i aptekom, a w konsekwencji ich pacjentom, stałego i równego dostępu do leków ratujących zdrowie i życie.

W trakcie debaty poprawkę zgłosił poseł Czesław Hoc (PiS), który poparcie dla projektu ustawy uzależnił od przyjęcia czterech poprawek zgłoszonych jako wnioski mniejszości.

- Poprawka najbardziej istotna jest zbieżna z propozycją Naczelnej Rady Aptekarskiej, tj. by podmiot odpowiedzialny, wytwórca bądź importer produktów leczniczych zapewnił przedsiębiorcy prowadzącemu hurtownię farmaceutyczną stałe dostawy refundowanych produktów leczniczych objętych zakresem posiadanego przez przedsiębiorcę zezwolenia w ilości niezbędnej do zaspokojenia potrzeb pacjentów – mówił poseł.

Dodał: - Pozostałe poprawki dotyczą obligatoryjnego cofnięcia przez głównego inspektora farmaceutycznego zezwolenia na prowadzenie innych hurtowni farmaceutycznych prowadzonych przez przedsiębiorcę, któremu cofnięto zezwolenie, oraz, podobnie, obowiązkowego cofnięcia zezwolenia przez wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego na prowadzenie innych aptek lub punktów aptecznych prowadzonych przez podmiot, któremu cofnięto zezwolenie.

Należy przypomnieć, że propozycje regulacji zapewniających hurtowniom farmaceutycznym i aptekom, a w konsekwencji polskim pacjentom, stały i równy dostęp do leków ratujących zdrowie i życie Naczelna Izba Aptekarska zgłosiła w październiku 2014 r. podczas prac nad nowelizacją ustawy Prawo farmaceutyczne.

Więcej: http://nia.org.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH