NRA: powstanie prawny komentarz do ustawy refundacyjnej

POLITYKA LEKOWA

Autor: NIA/rynekaptek.pl   09-06-2011, 08:03

NRA: powstanie prawny komentarz do ustawy refundacyjnej

Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, dr Grzegorz Kucharewicz, zachęca do kontaktu z NRA w sprawie ustawy refundacyjnej.

25 maja 2011 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podpisał ustawę z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, która wprowadza szereg istotnych zmian w zakresie zasad finansowania leków ze środków publicznych.

“Nowa ustawa może budzić w naszym aptekarskim środowisku wątpliwości interpretacyjne. W związku z tym jako Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej postanowiłem przygotować wyjaśnienie przepisów nowej ustawy, w zakresie dotyczącym aptek i aptekarzy“ – informuje prezes NRA.

“Jeżeli macie Państwo wątpliwości, pytania lub trudności w interpretacji nowej ustawy albo docierają do Państwa niejasne bądź sprzeczne informacje od podmiotów trzecich, uprzejmie proszę kierować swoje zapytania na adres e-mailowy: prezes@nia.org.pl“ - podaje Grzegorz Kucharewicz.

Jego zdaniem, „wiele osób i podmiotów zainteresowanych jest w dezinformowaniu polskich aptekarzy oraz stworzeniu atmosfery niepewności i zagrożenia. „Proszę z rozwagą i dużym dystansem podchodzić do rozpowszechnianych przez niektóre osoby, w tym niestety niektórych członków samorządu aptekarskiego, katastroficznych wizji związanych z nową ustawą“ – pisze prezes samorządu aptekarskiego.

Kucharewicz informuje, że pytania przeslane do NRA będą stanowić wskazówkę przy opracowywaniu prawnego komentarza, dotyczącego poszczególnych przepisów ustawy o refundacji leków.

Więcej: http://www.nia.org.pl
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH