Plan pracy Rady Przejrzystości w styczniu 2016

POLITYKA LEKOWA

Autor: AOTMiT/ rynekaptek.pl   23-12-2015, 09:18

Plan pracy Rady Przejrzystości w styczniu 2016

Rada Przejrzystości AOTMiT przedstawiła harmonogram pracy na styczeń 2016 roku. Planowane są cztery posiedzenia.

Pierwsze posiedzenie zaplanowano na 7 stycznia 2016 roku. W trakcie spotkania Rada przygotuje stanowisko w sprawie oceny leków:

KEYTRUDA (PEMBROLIZUMAB) we wskazaniu zgodnym z załączonym do zlecenia uzgodnionym projektem programu lekowego "Leczenie czerniaka skóry lub błon śluzowych pembrolizumabem (ICD-10 C43)";

OPDIVO (NIWOLUMAB), w leczeniu czerniaka skóry lub błon śluzowych niwolumabem (ICD-10 C43);

XOLAIR (OMALIZUMAB) w leczeniu przewlekłej pokrzywki spontanicznej omalizumabem
zgodnie z załączonym do zlecenia uzgodnionym projektem programu lekowego „Leczenie ciężkiej, opornej na leczenie przewlekłej pokrzywki spontanicznej ICD-10:L50.1".

11 stycznia Rada oceni:

PARICALCITOL TEVA (PARYKALCYTOL) – WARUNKOWO, w leczeniu wtórnej nadczynności przytarczyc związanej z przewlekłą niewydolnością nerek w stadium 3 i 4 oraz z przewlekłą
niewydolnością nerek w stadium 5. u pacjentów poddawanych hemodializom lub dializom otrzewnowym, po nieskuteczności terapii alfakalcydolem.

Leczenie przeciwbólowe opornych na leczenie farmakologiczne przerzutów nowotworowych do kości za pomocą nieinwazyjnej termoablacji z użyciem skupionej wiązki ultradźwięków pod kontrolą rezonansu magnetycznego.

18 stycznia Rada zajmie się oceną:

NASOMETIN (MOMETASONUM) – WARUNKOWO, we wszystkich wskazaniach objętych refundacją na dzień otrzymania zlecenia

HITOFF (PRAMIPEKSOL) – WARUNKOWO u dorosłych w leczeniu objawów idiopatycznej choroby Parkinsona, w monoterapii (bez lewodopy) lub w skojarzeniu z lewodopą, tzn. w czasie trwania choroby, do jej późnych okresów, kiedy działanie lewodopy słabnie lub staje się nierówne i występują wahania skuteczności leczenia (wyczerpanie dawki lub efekt przełączania zjawisko „on-off”).

25 stycznia Rada przygotuje stanowisko w sprawie zasadności kwalifikacji świadczenia opieki zdrowotnej, jako świadczenia gwarantowanego: stosowanie preparatulimfocytów Tregs u pacjentów z nowo rozpoznaną cukrzycą typu 1 (programów zdrowotnych).

Plan może ulec zmianie.


Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH