Płock: przybyło aptek przyjmujących przeterminowane leki

POLITYKA LEKOWA

Autor: Gazeta Wyborcza, PP/rynekaptek.pl   14-04-2010, 10:37

W Płocku już 33 apteki przyjmują przeterminowane leki.

Pojemniki stoją w łatwo dostępnych miejscach. – Są oznakowane, z informacją o ich przeznaczeniu i sposobie użytkowania. Są w żółtym kolorze, przypominają trochę kosze na śmieci, ale różnią się pokrywą. Mają w niej specjalną gumową membranę, przez którą można wrzucić leki, a nie można ich wyjąć – tłumaczy Katarzyna Rogucka-Maciejowska, dyrektor Związku Gmin Regionu Płockiego.

Przeterminowane specyfiki są z aptek odbierane na żądanie. Katarzyna Rogucka-Maciejowska dodaje, że odpady odbiera warszawska firma Chimirle Septos. W poprzednim roku w Płocku odbiór takich leków kosztował ponad 3 tys. zł. W tym roku ratusz przeznaczy na ten cel najprawdopodobniej 7 tys. zł.

– Zainteresowanie mieszkańców Płocka pozbywaniem się niepotrzebnych im leków jest bardzo duże. Dlatego od tego roku zwiększyła się liczba aptek z 23 do 33, w których można to robić – dodaje Katarzyna Rogucka-Maciejowska.

O tym, że takie pojemniki spełniają swoje zadanie może świadczyć przykład Podkarpacia. Tam pod koniec 2009 roku, aż 90 procent aptek utworzyło miejsca na przeterminowane i niepotrzebne leki.

Spalane są w specjalnych komorach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH