Polska wie, jak połączyć biznes z nauką

POLITYKA LEKOWA

Autor: rp.pl/rynekaptek.pl   14-07-2017, 12:43

Polska wie, jak połączyć biznes z nauką "Mimo braku ścisłego powiązania inwestycji w innowacje z refundacją zauważamy pewne oznaki wyczekiwanych zmian" - powiedział WIktor Janicki

Resorty: zdrowia i rozwoju pracują nad tzw. refundacyjnym trybem rozwojowym, który miałaby na celu powiązanie inwestycji w B+R w Polsce z poziomem refundacji leków. To krok we właściwym kierunku – uważa Wiktor Janicki, dyrektor generalny Roche Polska.

W wywiadzie dla Rzeczpospolitej zaznaczył, że współpraca biznesu i nauki jest niezbędna dla pobudzania innowacyjności: - W przypadku najlepszych ośrodków w USA, Szwajcarii czy Wielkiej Brytanii poziom finansowania nauki ze środków prywatnych sięga co najmniej 40 proc.

Wskazał, że w Europie funkcjonują zróżnicowane rozwiązania, m.in. różnego rodzaju ulgi podatkowe czy dodatkowe granty na innowacje, natomiast wprost powiązania inwestycji B+R z refundacjami nie ma.

Dodał, że dotychczas nikt w Europie nie wdrożył takich rozwiązań, jakie opracowano w Polsce, czyli systemu wiążącego innowacje z refundacją.

Więcej: www.rp.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH