POZ: propozycja zmian prawnych w zakresie szczepień ochronnych

POLITYKA LEKOWA

Autor: KR/rynekaptek.pl   12-10-2011, 10:35

POZ: propozycja zmian prawnych w zakresie szczepień ochronnych

W Ministerstwie Zdrowia odbyło się kolejne, trzecie spotkanie zespołu ds. opracowania zmian systemu organizacji POZ. Prace zespołu zostały przedłużone do 30 października.

Na spotkaniu omówiono kwestie proponowanych zmian prawnych w zakresie zalecanych szczepień ochronnych. PPOZ powtórzyło, że opowiada się za zapewnieniem równego dostępu dla wszystkich zarejestrowanych podmiotów działalności leczniczej do zakupu w hurtowniach szczepionek i innych produktów medycznych niezbędnych do wykonania usługi medycznych.

Według PPOZ szczepionki zarówno obowiązkowe jak i zalecane, dla bezpieczeństwa ich stosowania, muszą mieć całkowicie zabezpieczony i nadzorowany transport i przechowywanie z zachowaniem łańcucha chłodniczego wymaganego ustawą i zaleceniami producenta.

Dr Janicka dodaje, że zostanie opracowana propozycja zmian prawnych w zakresie, zapewnienia równości dostępu do zakupu w hurtowniach dla zarejestrowanych placówek medycznych produktów medycznych dla celu wykonywania usług oraz zapisów realizacji szczepień zalecanych jako niegwarantowanych ubezpieczeniem usług medycznych.

- Opracowany projekt zostanie przesłany do członków zespołu. Dlatego temat ten będzie nadal obszarem dalszych prac - mówi prezes PPOZ.
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH