Prezes AOTMIT rekomenduje wsp. Rocaltrolu

POLITYKA LEKOWA

Autor: AOTM/ rynekaptek.pl   08-04-2015, 16:14

Prezes Agencji rekomenduje wydawanie zgód na refundację leku Rocaltrol (Calcitriolum), w ramach procedury zapotrzebowania na sprowadzenie z zagranicy produktu leczniczego nieposiadającego pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, niezbędnego dla ratowania życia lub zdrowia pacjenta (import docelowy).

Wskazaniem do refundacji jest niedoczynność przytarczyc, krzywica hypofosfatemiczna przy założeniu, że wykorzystano u pacjenta dostępne alternatywne metody leczenia lub istnieją przeciwwskazania do prowadzenia terapii z użyciem takich metod.

Dotychczasowe stosowanie leku Rocaltrol w rozpatrywanych wskazaniach było ograniczone do pojedynczych przypadków, w których nie można zastosować dostępnych technologii alternatywnych lub istnieją przeciwwskazania do prowadzenia terapii z użyciem takich metod, i tylko leczenie w takich przypadkach powinno być objęte dalszą refundacją.

Odnalezione rekomendacje wskazują na zasadność stosowania kalcytriolu jako terapii stosowanej w obu ocenianych wskazaniach, natomiast z uwagi na wyższy koszt terapii, w pierwszej kolejności zasadne jest wyczerpanie alternatywnych technologii medycznych dostępnych na terenie kraju.

Więcej: http://www.aotm.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH