Priorytety ministra Czecha w obszarze leków

POLITYKA LEKOWA

Autor: politykazdrowotna.com/rynekaptek.pl   12-01-2018, 11:26

Priorytety ministra Czecha w obszarze leków Marcin Czech zamierza w tym roku uporządkować obszar obrotu lekami (Fot. Archiwum)

W nowelizacji ustawy refundacyjnej planujemy wprowadzić około 20 zmian, w tym zmniejszyć liczbę publikacji list refundacyjnych - powiedział wiceminister Marcin Czech, podczas konferencji "Priorytety 2018".

- Na pewno mamy w planach dużą nowelizację Prawa farmaceutycznego. Jesteśmy w ciągłych kontaktach roboczych ze środowiskiem. Pracujemy też nad nowelizacją ustawy refundacyjnej - przekonywał Marcin Czech.

- Mamy nadzieję uporządkować obszar obrotu lekami. Naszym priorytetem jest to, aby nasi pacjenci mieli dostęp do leków, których potrzebują. Krok po kroku systematycznie na każdej liście będziemy się starali wdrażać nowe terapie - mówił wiceminister.

Marcin Czech poinformował podczas XIII Forum Rynku Zdrowia, który odbył się 24 października ub.r., że prace nad nowelą ustawy refundacyjnej trwają już od wielu miesięcy, teraz głównie po stronie Ministerstwa Rozwoju.

Powiedział, że w dużej nowelizacji ustawy resort zdrowia zamierza przyjąć pewnie rozwiązania, które mobilizowałyby przedsiębiorców do inwestowania w Polsce poprzez specjalny system zachęt.

Refundacyjny Tryb Rozwojowy stanowi więc kolejny obszar, który Ministerstwo Zdrowia chce zrealizować w tym roku.

Więcej: http://www.politykazdrowotna.com/

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH