Producent Humiry złoży wniosek o wydłużenie czasu leczenia

POLITYKA LEKOWA

Autor: fakty.interia.pl/rynekaptek.pl   16-02-2017, 09:31

Producent Humiry złoży wniosek o wydłużenie czasu leczenia Firma Abbvie zamierza złożyć wniosek refundacyjny dot. leku Humira

Koncern farmaceutyczny Abbvie do końca lutego br. złoży wniosek refundacyjny, o objęcie refundacją Humiry we wskazaniu leczenia choroby Leśniowskiego-Crohna w populacji pediatrycznej, z czasem leczenia 24 miesiące – informuje portal Interia.

W związku ze zmianami w programie lekowym, dzieci z chorobą Lesniowskiego-Crohna leczone w ramach procedury JGP lekiem biologicznym Humira dłużej niż rok nie kwalifikują się do programu.

Rodzice dzieci, które od kilku lat są leczone Humirą w ramach tej procedury wystosowali petycję do Ministra Zdrowia, w której wskazali, że nowy program lekowy został skonstruowany tak, że pozbawił prawa tych dzieci do terapii.

Z informacji przekazanych Interii przez resort zdrowia wynika, że rozszerzenie zakresu refundacji danego leku (np. poszerzenie grupy pacjentów czy wydłużenie czasu leczenia) jest możliwe dopiero wtedy, gdy wnioskodawca złoży odpowiedni wniosek.

Jak podaje portal, w związku z zaistniałą sytuacją koncern Abbvie (producent leku) przekazał Interii oświadczenie, w którym informuje o podjęciu działań "wspierających szerszy dostęp do leczenia pacjentów z Nieswoistymi Chorobami Zapalnymi Jelit w Polsce".

Owe "działania wspierające" to konkretna deklaracja ze strony producenta dotycząca złożenia nowego wniosku refundacyjnego o objęcie refundacją Humiry "we wskazaniu leczenia choroby Leśniowskiego-Crohna w populacji pediatrycznej, z czasem leczenia 24 miesiące".

Firma AbbVie planuje do końca lutego br. złożyć taki wniosek.

Więcej: http://fakty.interia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH