Protokoły Rady Przejrzystości z posiedzenia 1 czerwca

POLITYKA LEKOWA

Autor: AOTM/ rynekaptek.pl   07-07-2015, 15:17

Protokoły Rady Przejrzystości z posiedzenia 1 czerwca Rada Przejrzystości obradowała

W trakcie posiedzenia 1 czerwca br. Rada Przejrzystości oceniała leki: alemtuzumab peginterferon beta-1a, turoctocog alfa oraz Sirturo (bedakilina).

Rada Przejrzystości uważała za niezasadne objęcie refundacją produktu leczniczego Lemtrada (alemtuzumab) w I linia leczenia dorosłych chorych na stwardnienie rozsiane o przebiegu rzutoworemisyjnym, w ramach programu lekowego „Leczenie stwardnienia rozsianego alemtuzumabem (ICD-10 G.35).

Rada Przejrzystości uważała za zasadne objęcie refundacją produktu leczniczego Plegridy (peginterferonum beta-1a), stosowanego w I-szej linii leczenia dorosłych chorych na stwardnienie rozsiane o przebiegu rzutoworemisyjnym w ramach uzgodnionego z wnioskodawcą programu lekowego „Leczenie stwardnienia rozsianego peginterferonem beta-1a (ICD-10: G35)”, w ramach osobnej grupy limitowej i wydawanie go pacjentom bezpłatnie. Rada Przejrzystości nie zgłaszała uwag do projektu programu lekowego. Jednocześnie odrzuciła proponowany mechanizm podziału ryzyka i stwierdziła, że terapia wnioskowanym lekiem nie powinna być droższa niż koszt leczenia najtańszym obecnie stosowanym preparatem interferonu w SM.

Rada Przejrzystości uznała za zasadne objęcie refundacją produktu leczniczego NovoEight (turoctocog alfa) w ramach programu lekowego „Zapobieganie krwawieniom u pacjentów z hemofilią A do ukończenia 26 roku życia (ICD-10 D66)”, w ramach istniejącej grupy limitowej 1090.1 (factor VIII coagulationis humanus recombinate) i wydawanie go pacjentom bezpłatnie. Rada Przejrzystości nie zgłosiła uwag do projektu programu lekowego, ale nie zakceptowała proponowanego instrumentu dzielenia ryzyka i wnioskowała o dalsze obniżenie ceny leku w taki sposób, aby koszt leczenia ponoszony przez płatnika publicznego był niższy od komparatora.

Rada Przejrzystości uważała za niezasadne objęcie refundacją i ustalenie urzędowej ceny zbytu produktu leczniczego Sirturo (bedakilina) we wskazaniu zgodnym z kryteriami włączenia do programu lekowego: leczenie wielolekoopornej gruźlicy płuc z zastosowaniem bedakiliny (ICD-10: A15).
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH