Radziwiłł pozytywnie o nowej liście refundacyjnej

POLITYKA LEKOWA

Autor: JMac./Polskie Radio/rynekaptek.pl   02-03-2016, 11:26

Radziwiłł pozytywnie o nowej liście refundacyjnej Konstanty Radziwiłł chwalił na antenie radia nową listę refundacyjną. Fot. Rynek Aptek

Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł pozytywnie wypowiadał się w radiowej Jedynce o obecnej liście leków refundowanych, funkcjonującej od 1 marca. Jego zdaniem, jest ona korzystniejsza od poprzedniej, choćby dlatego, że wprowadza tańsze leki dla osób po przeszczepach. Obecnie kosztują one 3,20 zł.

Minister zdrowia nie wyklucza, że lista leków refundowanych będzie aktualizowana co 4 miesiące. Obecnie dzieje się to co 2 miesiące - mówił w Jedynce.

Takie rozwiązanie - jego zdaniem - mogłoby być korzystniejsze i przemawia za nim kilka argumentów. Przyznał jednak, że dwumiesięczna rotacja pozwala uwzględnić oczekiwania pacjentów.

Wspomniał także, że dla aptek nie są nowością obecnie panujące zasady.

- Apteki są przygotowane i ta regulacja obowiązuje od kilku lat - mówił Radziwiłł. - Ale tu nie chodzi o apteki, tylko o pacjentów i ich dobro, bo obecna regulacja pozwala na częstsze i korzystniejsze regulacje. Rozwiązanie takie, aby robić to rzadziej oczywiście istnieje i jest rozważane - dodał.

Jako przykład dobrego funkcjonowania aktualnego systemu minister podał kontrowersje wokół leków dla chorych po przeszczepach - jego zdaniem, obowiązująca od 1 marca lista leków refundowanych, je rozwiązuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH