Sprzedaż pozaapteczna leków jest (chwilowo) nielegalna?

POLITYKA LEKOWA

Autor: Polska/rynekaptek.pl   09-01-2009, 10:50

Przed dwoma miesiącami wygasło rozporządzenie ministra zdrowia regulujące obrót lekami sprzedawanymi bez recepty. Ze stacji benzynowych, kiosków i sklepów powinny zniknąć wszystkie leki.

Choć Zbigniew Niewójt, zastępca Głównego Inspektora Farmaceutycznego, przyznaje, że taka sytuacja niesie zagrożenie, to jednak do tej pory nikt nie zarządził kontroli w punktach sprzedaży tych specyfików. Zbigniew Niewójt tłumaczy, że decyzję o podjęciu działań kontrolnych powinni podjąć wojewodowie, którym podlegają inspektoraty wojewódzkie.

Obecnie co piąty klient kupuje leki dostępne bez recepty poza apteką. Łącznie co roku Polacy wydają w ten sposób ponad 1 mld zł rocznie.

<div style='display:inline'><a href='http://go.idmnet.bbelements.com/please/redirect/80/2/2/2/'><img src='http://go.idmnet.bbelements.com/please/showit/80/2/2/2/?typkodu=img&keywords=' width='300' height='250' style='border-width:0' alt='' /></a></div>

Ministerstwo Zdrowia, które powinno wydać nowe rozporządzenie, nie odpowiada na pytanie o przyczyny zwłoki.

- Rozporządzenie jest w trakcie przygotowywania i zostanie wkrótce wprowadzone. Prawdopodobnie już na początku przyszłego tygodnia stanie to na kierownictwie ministerstwa - zapewnia Jakub Gołąb, rzecznik ministerstwa zdrowia.

Twierdzi, że nowe nie będzie się różniło od poprzedniego. Przekonuje, że wszystko będzie po staremu.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH