Telaprewir: za drogi do refundacji

POLITYKA LEKOWA

Autor: AOTM/ rynekaptek.pl   26-02-2015, 10:16

Telaprewir: za drogi do refundacji

Prezes Agencji nie rekomenduje objęcia refundacją produktu leczniczego Incivo, telaprevir, w ramach programu lekowego: "Leczenie przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C, ICD-10 B18.2".

W uzasadnieniu prezes Agencji przywołuje stanowisko Rady Przejrzystości, a także wyniki oceny wnioskowanej technologii medycznej, wskazującej na niepewność oszacowań korzyści zdrowotnych wobec ryzyka zdrowotnego związanego ze stosowaniem produktu Incivo w populacji wnioskowanej, określonej w opisie przedstawionego programu leczenia WZW C.

Zdaniem prezesa AOTM, za negatywną rekomendacją przemawia ryzyko związane z profilem bezpieczeństwa technologii wnioskowanej, niepewność związana z wnioskowaniem o efektywności leczenia przeprowadzonym na podstawie populacji niespójnej z opisem programu lekowego oraz niepewność oszacowań wielkości populacji kwalifikującej się do leczenia, przedstawiona w analizie wpływu na budżet płatnika.

Analiza wpływu na budżet płatnika dostarczona przez wnioskodawcę została przygotowana z założeniem perspektywy płatnika publicznego (NFZ) w dwuletnim horyzoncie czasowym.
Uzyskane wyniki wskazują, że objęcie refundacją telaprewiru we wnioskowanych wskazaniach wpływa na wzrost kosztów o 15,4 mln zł i 41,6 mln zł w pierwszych dwóch latach refundacji w całym programie lekowym w wariancie uwzględniającym proponowany RSS.

Brzmienie wnioskowanych zmian w programie lekowym tylko w ograniczonym stopniu zapewni zwiększenie dostępności do świadczenia dla zakażonych pacjentów, mogących w wyniku zastosowania terapii uzyskać potencjalną korzyść zdrowotną.

Więcej: http://www.aotm.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH