W sklepie dostaniemy ograniczoną ilość aspiryny

POLITYKA LEKOWA

Autor: rp.pl/rynekaptek.pl   04-01-2017, 08:40

W sklepie dostaniemy ograniczoną ilość aspiryny Projekt przewiduje ograniczenie w sprzedaży pozaaptecznej środków przeciwbólowych

Aspirynę i ibuprofen w dawce 200 mg oraz 300 mg paracetamolu miałyby zawierać tabletki sprzedawane poza aptekami i punktami aptecznymi zgodnie z projektem nowelizacji rozporządzenia dotyczącego obrotu pozaaptecznego.

Projekt przewiduje także ograniczenie wielkości opakowań. Na przykład opakowanie ibuprofenu nie będzie mogło być większe niż 1200 mg, a paracetamolu i kwasu acetylosalicylowego – 1800 mg.

Projekt rozporządzenia ogranicza też samą liczbę substancji czynnych sprzedawanych poza aptekami z 50 do 18.

Obok paracetamolu i ibuprofenu na liście znalazły się nikotynowe gumy do żucia i pastylki zawierające najwyżej 2 mg nikotyny, gaziki w saszetkach nasączone 70-proc. alkoholem (do dziesięciu saszetek) czy płyn do dezynfekcji i produkty stosowane w stanach zapalnych gardła i jamy ustnej.

Poza apteką można będzie kupić do 2 mg loperamidu, składnika popularnych środków przeciwbiegunkowych.

Więcej: www.rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH