W Warszawie protestowali także pracownicy farmacji

POLITYKA LEKOWA

Autor: rynekzdrowia.pl/rynekaptek.pl   29-09-2015, 08:47

W Warszawie protestowali także pracownicy farmacji W Warszawie protestowali także farmaceuci

"Nie chcemy pomijania nas w naprawie systemu ochrony zdrowia. Chcemy być traktowani z uwagą i szacunkiem na jaki zasługujemy - apelują w piśmie przedstawiciele "innych zawodów medycznych", które w poniedziałek (28 września) wręczyli ministrowi zdrowia, premier i prezydentowi.

W piśmie organizatorzy manifestacji przedstawiciele pracowników farmacji, diagnostów, dietetyków, elektroradiologów, fizjoterapeutów, masażystów, radioterapeutów, techników analityki medycznej i ratowników medycznych wskazują, że postulaty tych pracowników ochrony zdrowia są marginalizowane i od lat nie są brane pod uwagę przez reprezentowane Ministerstwo Zdrowia.

''Bez przedstawicieli wymienionych zawodów medycznych dzisiejsza służba zdrowia nie jest w stanie funkcjonować. My wszyscy jesteśmy konieczni w procesie leczenia pacjenta, nie tylko lekarze, pielęgniarki i położne. Większość z nas ma bezpośredni kontakt z pacjentem i od niego zależy często zdrowie i życie. Zdeterminowani mówimy: Dość!'' - piszą do ministra zdrowia.

Związki zawodowe i organizacje reprezentujące inne zawody medyczne podpisujące się pod tym pismem z 28 września uznają, że nadszedł czas dialogu społecznego, w którym będą traktowani, jako partner w rozmowie. Ochrona zdrowia to nie tylko lekarz i pielęgniarka - przypominają.

Żądają m.in.
- Wprowadzenia branżowej siatki płac przedstawiającej minimalne wynagrodzenie w każdej grupie zawodowej (baza średnia krajowa) ochrony zdrowia.
- Uczestnictwa przedstawicieli ww. grup zawodowych w pracach związanych ze zmianami w systemie wynagradzania oraz wszelkich innych sprawach które dotyczą ochrony zdrowia w kraju, a szczególnie dotyczących naszych zawodów medycznych.
- Urealnienia wyceny wszystkich procedur medycznych.
- Wyceny wykonywanych przez ww. grupy zawodowe procedur medycznych, które będą gwarantowały coroczną podwyżkę uposażenia dla naszych grup zawodowych i umieszczeniu ich w zawieranych kontraktach z NFZ.
- Wprowadzenia standardów zatrudniania w naszych działach tj.: diagnostyce laboratoryjnej, radiologii, radioterapii, fizjoterapii. Bezwzględnego określenia zatrudnienia pracowników w pracowniach radiologii ogólnej, rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, pracowni hemodynamicznej przy podpisywaniu kontraktów przez NFZ - co najmniej jedna osoba przypadająca na poszczególną pracownię ze szczególnym zwróceniem uwagi na obsadę dyżurową po podstawowych godzinach pracy (obsada dyżurów w niedzielę, święta oraz dni wolne od pracy).

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH