1,4 mln USD za zranione uczucie farmaceutyki

PRAWO

Autor: pharmacytimes.com, smx/rynekaptek.pl   19-11-2014, 16:02

1,4 mln USD za zranione uczucie farmaceutyki Afera w aptece (foto: sxc.hu)

Historia ta powinna być ostrzeżeniem dla wszystkich właścicieli aptek, którzy zatrudniają pracowników mających dostęp do danych wrażliwych. A taka sytuacja w aptece jest przecież codziennością.


Sędziowie orzekli, że amerykańska sieć aptek Walgreens powinna wypłacić 1,4 mln USD Abigail Hinchy ze względu na fakt, że jej dane medyczne zostały przejrzane przez farmaceutkę Audrę Withers. Nie koniec na tym farmaceutka nie zachowała dla siebie informacji o przebiegu leczenia i zastosowanej farmakoterapii Abigail Hinchy. Dane wrażliwe trafiły do małżonka pracownicy apteki. Ten zaś informacje przekazał jeszcze kilku osobom.

Sprawa wyszła na jaw, bowiem wtajemniczeni w sekrety Abigail Hinchy nie omieszkali podzielić się z nią pozyskaną wiedzą.

Podłoże całej afery okazało się dość niecodzienne. Otóż Abigail Hinchy i męża farmaceutyki łączył romans, a w jego efekcie także nieślubne dziecko. Audra Withers, nagłaśniając w określonym kręgu osób problemy zdrowotne kochanki małżonka, chciała doprowadzić do zerwania romansu. Czy zamysł ten się powiódł? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że sprawa znalazła swój finał w sądzie.

Wyrok, nakładający na pracodawcę Audry Withers obowiązek wypłaty poszkodowanej 1,4 mln USD, nie został zaakceptowany przez firmę Walgreens, która dowodziła, że farmaceutka została dokładnie przeszkolona z tego co jest tajemnicą zawodową, podlegającą szczególnej ochronie, i to ona powinna odpowiadać osobiście za swoje czyny.

Ze względu na sprzeciw przedstawicieli Walgreens sprawa nie jest zakończona i nadal będzie absorbować uwagę sędziów.

Więcej: www.pharmacytimes.com

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH