1% - firmy się odwołują, GIF rozpatruje

PRAWO

Autor: LJ/ rynekaptek.pl   11-09-2015, 08:50

1% - firmy się odwołują, GIF rozpatruje GIF rozpatruje odwołania od decyzji wydanych przez WIF ws. 1 procenta

Obecnie przed Głównym Inspektorem Farmaceutycznym toczy się 11 postępowań wszczętych na skutek wniesienia odwołań od decyzji wydanych przez Wojewódzkich Inspektorów Farmaceutycznych w związku ze stwierdzeniem naruszenia limitu 1%.

GIF informuje, że inspekcje wojewódzkie na bieżąco weryfikują wnioski o zmianę zezwolenia na prowadzenie apteki skutkujące odmowami wydania zmiany zezwolenia ze względu na możliwość łamania zakazu koncentracyjnego.

Jednocześnie WIF prowadzą aktualnie postępowania w związku z możliwością naruszenia przepisów antykoncentracyjnych. Najwięcej jest ich w woj. pomorskim - 21.

7 postępowań trwa w woj. zachodniopomorskim, po 5 w woj.: kujawsko-pomorskim i łódzkim, 3 w lubuskim oraz po jednym w dolnośląskim, lubelskim, mazowieckim, podlaskim, śląskim. W pozostałych nie jest powadzone żadne postępowanie.

Jak przypomina GIF, zezwolenia na prowadzenie apteki nie wydaje się, gdy podmiot ubiegający się o takie zezwolenie prowadzi na terenie województwa więcej niż 1 proc. aptek ogólnodostępnych albo podmioty przez niego kontrolowane w sposób pośredni lub bezpośredni, prowadzą łącznie więcej niż 1% aptek na terenie województwa lub jest członkiem grupy kapitałowej, której członkowie prowadzą na terenie województwa więcej niże 1% aptek.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH