AdA: podsumowanie tematu przed posiedzeniem plenarnym

PRAWO

Autor: blog.dzp.pl/ rynekaptek.pl   26-01-2017, 10:41

AdA: podsumowanie tematu przed posiedzeniem plenarnym Na posiedzeniu plenarnym rozpatrywany będzie wniosek Komisji nadzwyczajnej ds. Deregulacji o odrzucenie projektu w całości

Po porannym posiedzeniu Komisji Nadzwyczajnej ds. Deregulacji, która opowiedziała się za odrzuceniem w całości projektu nowelizacji Prawa farmaceutycznego, projekt poddano pod dyskusję na posiedzeniu Komisji Gospodarki i Rozwoju.

W trakcie posiedzenia (25 stycznia) po raz kolejny powtórzone zostały argumenty poszczególnych uczestników sporu o „Aptekę dla Aptekarza". Odbyta dyskusja może stanowić ostateczne podsumowanie tematu przed posiedzeniem plenarnym, na którym rozpatrywany będzie wniosek Komisji nadzwyczajnej ds. Deregulacji o odrzucenie projektu w całości.

Wniosek o odrzucenie projektu został poparty przez przewodniczącego Komisji Gospodarki i Rozwoju, który wskazywał między innymi na krytyczne uwagi Ministerstwa Rozwoju oraz UOKiK.

Przewodniczący zwrócił jednak również uwagę na poparcie dla projektu, jakie wyraziło Ministerstwo Zdrowia.

Występujący w jego imieniu Podsekretarz Stanu Krzysztof Łanda wskazywał miedzy innymi na to, że projekt poselski jest kompatybilny z przewidywaną dużą nowelizacją Prawa Farmaceutycznego.

Ustanawiać ma on swoisty okres przejściowy, mający na celu utrzymanie na rynku aptek status quo. W tym sensie miałby on pełnić funkcję łagodniejszej wersji moratorium, które wprowadzono na Węgrzech.

Podobnie jak na posiedzeniu Komisji Zdrowia zwrócił uwagę, że prace nad dużą reformą mogą potrwać nawet do 9 miesięcy, zatem utrzymanie tego statusu może zapobiec próbom uprzedzającego dostosowania się rynku do projektowanych zmian.

Więcej: https://blog.dzp.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH