Agnieszka Pachciarz pisze list do lekarzy

PRAWO

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   03-07-2012, 17:18

Prezes NFZ Agnieszka Pachciarz przekonuje w liście do lekarzy, że nie będą karani za recepty dla nieubezpieczonych pacjentów oraz drobne błędy w receptach. Nie będą też musieli zwracać kwoty refundacji.

Prezes Pachciarz zaznacza, iż w porównaniu do poprzednio obowiązujących regulacji, obecnie istotnie zmniejszyła się wysokość kar umownych, zredukowany został także katalog uchybień.

Tłumaczy w liście do lekarzy, że aby została nałożona kara, musi zostać przeprowadzona kontrola. Natomiast kontrole NFZ - jak zapewnia prezes - są planowane bardzo starannie, w oparciu o analizę danych, dotyczących preskrypcji. Przypomina, że w 2011 r. na 150 tys. podpisanych umów przeprowadzono 102 kontrole, wytypowane na podstawie niepokojących sygnałów.

Agnieszka Pachciarz podkreśla w liście, że NFZ wprowadził też możliwość rozstrzygania spornych spraw pomiędzy lekarzami a NFZ przed sądami powszechnymi.

W liście prezes NFZ informuje, że jeżeli lekarz podpisał umowę na recepty przed 1 lipca, to zgodnie z nowym zarządzeniem ma czas na podpisanie i odesłanie nowego aneksu do końca tego roku, natomiast już od 1 lipca obowiązują go łagodniejsze - zdaniem prezes - przepisy.

Jeżeli lekarz nie podpisał umowy przed 1 lipca ma czas na jej podpisanie i odesłanie do 6 lipca br. Jeżeli to zrobi będzie mógł wypisywać recepty na leki refundowane od dnia podpisania umowy.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH