Akcja protestacyjna aptekarzy: kto przeciw komu

PRAWO

Autor: LJ, OIA Katowice/rynekaptek.pl   18-01-2012, 15:46

Akcja protestacyjna aptekarzy: kto przeciw komu

Mimo apelu Naczelnej Rady Aptekarskiej, nie wszystkie apteki wzięły udział w akcji protestacyjnej prowadzonej od 16 stycznia br.

Z protestu wyłamały się przede wszystkim apteki sieciowe. Ich kierownicy informowali, że mają odgórne zalecenie, aby nie przystępować do akcji. Właściciel jednej z aptek, która nie przerwała pracy, powiedział, że nie zdecydował się na ten krok, bo pacjenci nie mogą być ofiarami istniejącego sporu.

Podobne stanowisko zaprezentował zarząd spółki DOZ, zdaniem którego "negocjacje nad ustawą, a następnie zmianami do niej, prowadzone przez NIA, okazały się nieskuteczne. Nawoływanie w obecnej chwili do protestu, celem wzmocnienia swojej pozycji negocjacyjnej, oceniamy jako spóźnione i nieetyczne. Pacjent nie może być zakładnikiem walki o kształt przepisów prawa".

"Dlatego uznaliśmy, że Apteki Dbam o Zdrowie, dostrzegając wadliwość nowych regulacji, nie przyłączą się do protestu wierząc, że jedynym miejscem do załatwiania spraw branży aptekarskiej jest stół negocjacyjny" - informuje zarząd spółki.

Brak poparcia dla aptekarskich inicjatyw spotkał się z niechęcią indywidualnych aptekarzy. "Dziwna to postawa hurtowni farmaceutycznej i ich sieci aptek, które rozwinęły się dzięki współpracy z aptekarzami" - podsumowuje Stanisław Piechula, wiceprezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej.

Sytuacja znowu pokazuje, że problemem środowiska jest nie tylko spór na linii ministerstwo zdrowia - aptekarze, ale aptekarze i właściciele aptek.
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH