Ankieta dla aptek szpitalnych ws. dyrektywy antyfałszywkowej

PRAWO

Autor: aptekaszpitalna.pl/rynekaptek.pl   15-12-2016, 11:37

Ankieta dla aptek szpitalnych ws. dyrektywy antyfałszywkowej Ankieta ws. dyrektywy antyfałszywkowej.

W związku z procesem wdrożenia dyrektywy dotyczącej zwalczania fałszowania leków, na stronie internetowej aptekaszpitalna.pl, pojawił się kwestionariusz skierowany do przedstawicieli aptek szpitalnych.

Jak czytamy na stronie, w związku z tym, że w lutym 2019 roku polski przemysł, apteki szpitalne, apteki ogólnodostępne oraz hurtownie muszą w pełni dostosować się do wymagań europejskiej dyrektywy o lekach sfałszowanych opracowanej przez Komisje Europejską, przedstawiciele aptek szpitalnych proszeni są o wypełnienie kwestionariusza.

„Jednym z głównych obszarów, którego udziałowcy zaangażowani w tworzenie i implementację Dyrektywy FMD nie uwzględnili w odpowiedni sposób, jest złożone i heterogeniczne środowisko aptek szpitalnych. Na przykład, proszę pomyśleć: W jaki sposób zamierzają Państwo spełnić wymagania Dyrektywy FMD w ciągu 3 lat? Gdzie znajduje się optymalny punkt autentyfikacji w Państwa przepływie pracy? Jakie są praktyczne konsekwencje autentyfikacji leków dla Państwa przepływu pracy i organizacji?” - padają pytania.

Celem badania jest ocenienie sposobu dystrybucji leków w polskich aptekach szpitalnych i działach farmacji szpitalnej oraz stworzenie nowych standardów dla aptek szpitalnych.   W projekcie bierze udział 50 aptek w Europie, które są już w fazie wdrażania rozwiązań (na przygotowanie się do rozpoczęcia procesu uwierzytelniania leków apteki w Europie mają trzy lata).

Więcej: http://aptekaszpitalna.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH