Ankieta dotycząca opłat za płatności kartą kredytową w aptekach

PRAWO

Autor: OIA Katowice/rynekaptek.pl   27-05-2013, 12:21

Komisja Europejska zbiera informacje dotyczące rynku opłat, w szczególności w zakresie użycia różnych form płatności w sektorze handlu detalicznego – w tym również w aptekach.

Rezultaty tej ankiety będą wspierać analizę Komisji Europejskiej w zakresie używania różnych form opłaty oraz w zakresie dochodzeń antymonopolowych dotyczących opłat pobieranych za różne formy opłaty. Z tego względu zwróciła się z prośbą do wypełnienia ankiety dotyczącej opłat za płatności kartą kredytową w aptekach w Polsce.

W Polsce apteki ponoszą duże koszty związane z płatnościami dokonywanymi przez pacjentów kartą kredytową. Ponieważ jest to problem występujący również w innych krajach Unii Europejskiej, prowizja za opłatę kartą kredytową jest obecnie analizowana w coraz większym stopniu przez instytucje europejskie.

Komisja Europejska wybrała firmę Deloitte do przeprowadzenia tej ankiety w 10 państwach członkowskich (Austria, Belgia, Niemcy, Hiszpania, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Holandia, Polska i Szwecja). Ankieta dotyczy przedsiębiorców w sektorach handlu detalicznego oraz usług.

Odpowiedź na ankietę zajmie ok 15-30 minut. Pytania dotyczą głównie rocznej liczby i wartości przetwarzanych opłat związanych z różnymi formami opłat, które akceptuje Państwa apteka.

Udział w ankiecie jest prosty - należy kliknąć na podany link http://dexsurvey.deloitte.com/?xid=50634 strony internetowej zawierającej ankietę, kliknąć na "First Time Users" i wypełnić ankietę.

Więcej: http://katowice.oia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH