Autan i OFF! jednak nie mogą być sprzedawane w aptekach

PRAWO

Autor: OIA Katowice/rynekaptek.pl   31-07-2013, 09:35

Autan i OFF! jednak nie mogą być sprzedawane w aptekach

Śląska Izba Aptekarska informuje, że zdaniem Głównego Inspektora Farmaceutycznego nie wszystkie środki biobójcze mogą być sprzedawane w aptekach i hurtowniach farmaceutycznych.

Zgodnie z przepisami ustawy Pf apteki mogą prowadzić sprzedaż, a hurtownie obrót środkami dezynfekcyjnymi stosowanymi w medycynie - pełniającymi wymagania określone w odrębnych przepisach.

Jednocześnie zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 17 stycznia 2003 r. w sprawie kategorii i grup produktów biobójczych według ich przeznaczenia (Dz.U. 2003 nr 16 poz. 150) produkty biobójcze zostały podzielone na kategorie (I-IV) oraz grupy.

Jedynie środki należące do kategorii I (produkty dezynfekujące i produkty biobójcze o ogólnym zastosowaniu ) i grupy 1 (produkty biobójcze do higieny człowieka) zdaniem GIF mogą być przedmiotem obrotu w hurtowniach farmaceutycznych i aptekach.

Natomiast inne produkty biobójcze - m.in. zakwalifikowane do kategorii III (produkty biobójcze do zwalczania szkodników)  i grupy 19 - repelenty i atraktanty, do których zalicza się np. Autan i OFF! nie mogą być sprzedawane w aptekach oraz hurtowniach farmaceutycznych.

Więcej: http://katowice.oia.pl/
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH