B. szefowa COZL ma kłopoty, warte co najmniej 1,2 mln zł

PRAWO

Autor: Dziennik Wschodni/ rynekaptek.pl   15-06-2016, 12:27

B. szefowa COZL ma kłopoty, warte co najmniej 1,2 mln zł

Wyrządzenie szkody w kwocie co najmniej 1,2 mln zł oraz ustawianie przetargów pod konkretne firmy – te dwa wątki w sprawie zarządzania rozbudową Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej wskazuje prokuratura i rozpoczyna śledztwo.

O wszczęciu śledztwa prokuratura zawiadomiła Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega COZL - informuje Dziennik Wschodni.

Pierwszy zarzut dotyczy 'poświadczania zrealizowania „w rzeczywistości niewykonanych robót budowlanych” oraz "zlecanie realizacji robót wykraczających poza ustalenia projektu bez zapewnienia odpowiedniego ich finansowania".

– Chodzi też o przekazywanie zainteresowanym firmom informacji o specyfikacji istotnych warunków zamówienia, konsultowanie projektów specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz zlecanie opracowania specyfikacji zamówienia tak, aby była korzystna dla konkretnych firm. Dzięki temu wygrywały one przetargi – mówi marszałek województwa lubelskiego, Sławomir Sosnowski (PSL).

Była szefowa COZL, Elżbieta Starosławska odpiera zarzuty. – Wykonywanie konkretnych robót nadzorował dział inwestycyjny. Dostawałam od nich dokumenty w postaci harmonogramu rzeczowo-finansowego. Potwierdzały one wykonanie prac i na tej podstawie kierowałem wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o wypłatę pieniędzy za ten harmonogram – tłumaczy prof. Elżbieta Starosławska.

– Nie moją rolą było sprawdzanie tego na budowie, polegałam na ludziach, którzy za to odpowiadali. Co do drugiego zarzutu: podkreślam, że nigdy nie uczestniczyłam w żadnych procedurach przetargowych.

Wcześniej pisaliśmy o problemach prof. Starosławskiej z związku z oskarżeniem jej o nieprawidłowości przy organizacji przetargów na dostawy leków.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH