Będzie można kupić repelent w aptece

PRAWO

Autor: dziennikustaw.gov.pl, OIA Olsztyn/ rynekaptek.pl   26-11-2015, 11:22

Będzie można kupić repelent w aptece Zmiana prawa - apteki będą mogły sprzedawać m.in. repelenty przeciwko komarom

Nowa ustawa o produktach biobójczych umożliwia sprzedaż w aptekach repelentów i atraktantów służących w sposób bezpośredni lub pośredni do utrzymywania higieny człowieka.

14 dni od ogłoszenia wejdzie w życie opublikowana 20 listopada br. ustawa z dnia 9 października 2015 r. o produktach biobójczych (Dz.U. 2015 poz. 1926).

Dla aptek najważniejszą zmianą jest wprowadzenie w Art. 47 zmiany art. 72 ustawy z dnia 6 września 2001 r. - ustawy Prawo farmaceutyczne. Dodano ustęp 8 o następującej treści:

„produktami biobójczymi służącymi do utrzymywania higieny człowieka oraz repelentami lub atraktantami służącymi w sposób bezpośredni lub pośredni do utrzymywania higieny człowieka”.

Oznacza to, że od dnia wejścia w życie, tj. od 5 grudnia b.r. będzie możliwa w aptece i hurtowni sprzedaż ww. preparatów posiadających wymagane prawem pozwolenie na obrót na terytorium RP.

Wcześniej nie było to możliwe. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 17 stycznia 2003 r. w sprawie kategorii i grup produktów biobójczych według ich przeznaczenia, produkty biobójcze zakwalifikowane do grupy 19 - repelenty i atraktanty, do których zalicza się np. Autan i OFF! nie mogły być sprzedawane w aptekach oraz hurtowniach farmaceutycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH