Bezpłatny lek przepisze też lekarz bez umowy z NFZ

PRAWO

Autor: Gazeta Lekarska/ rynekaptek.pl   12-05-2016, 09:29

Bezpłatny lek przepisze też lekarz bez umowy z NFZ

Recepty dla pacjentów powyżej 75. roku życia będą mogli wypisywać również lekarze, którzy nie zawarli umowy z NFZ, oczywiście przy zachowaniu pozostałych kryteriów wynikających z ustawy 75+ – wyjaśnia Milena Kruszewska, rzecznik MZ.

Zlecaniem bezpłatnych leków w ramach tzw. Projektu 75+ zajmie się lekarz POZ lub pielęgniarka POZ, a także lekarze ordynujący leki pro auctore i pro familiae. Czy także ci, którzy nie mają podpisanej umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia? - zastanawiała się Gazeta Lekarska.

– W obecnym stanie prawnym nie ma konieczności zawarcia przez lekarza umowy upoważniającej do wystawiania recept na refundowane produkty – mówi Milena Kruszewska.

Zgodnie z brzmieniem art. 2 pkt 14 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, osobą uprawnioną jest osoba posiadająca prawo wykonywania zawodu medycznego, która na podstawie przepisów dotyczących wykonywania danego zawodu medycznego jest uprawniona do wystawiania recept zgodnie z ustawą refundacyjna oraz ustawą Prawo farmaceutyczne.

Więcej: www.gazetalekarska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH