Białystok: ewakuowano Centrum Farmacji UM

PRAWO

Autor: JMac./rynekaptek.pl   04-12-2015, 10:07

Białystok: ewakuowano Centrum Farmacji UM Ze względu na zagrożenie zatrucia ewakuowano CF UM w Białymstoku

Ewakuowano Euroregionalne Centrum Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Ktoś prawdopodobnie rozpylił tam nieznaną substancję chemiczną. Do incydentu doszło 3 grudnia na sali wykładowej. Ci się wydarzyło i jakie były przyczyny?

Osoby, które tam były, zaczęły się uskarżać na drapanie w gardle i bóle głowy – mówi nam Waldemar Kulesza, kierownik powiatowej stacji sanepidu białostockiego.

- Wszyscy zaczęli się dusić, kaszleć i płakać. Coś okropnego, ledwo dało się oddychać – komentują w internecie osoby, które przebywały wówczas w centrum.

Ewakuowano ok. 100 osób.

- Gdy przyjechaliśmy na miejsce, ludzi już tam nie było. Administrator przeprowadził prawidłowo akcję ewakuacyjną – mówi Rynkowi Aptek Paweł Ostrowski, rzecznik prasowy KM PSP w Białymstoku. – dokonaliśmy pomiarów, ale nasze urządzenia nie wykryły żadnej znanej substancji chemicznej zagrażającej zdrowiu i życiu. Pomieszczenia zostały przewietrzone i na zalecenie sanepidu tego dnia nikt już tam nie mógł przebywać.

Policja nie ustaliła przyczyn rozpylenia, ale nie było to na pewno działanie celowe.

- Substancja rozproszyła się bardzo szybko, po przyjeździe służb była już niewykrywalna, ale zaleciliśmy wietrzenie do godzin rannych następnego dnia - mówi nam Waldemar Kulesza. - Przypuszczamy, że mógł to jakiś popularny gaz obronny, np. pieprzowy, który został uwolniony przypadkowo przez nieostrożną osobę podczas wykładów, bo wtedy miało miejsce to zdarzenie - dodaje.

Obecnie nie ma już zagrożenia i Centrum wróciło do pracy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH