Białystok: zezwolenia cofnięte, apteki nadal działają

PRAWO

Autor: Janusz Maciejowski/rynekaptek.pl   10-02-2016, 11:04

Białystok: zezwolenia cofnięte, apteki nadal działają GIF nie rozstrzygnął jeszcze sprawy nielegalnych aptek w woj. podlaskim

Podlaski WIF cofnął zezwolenia na prowadzenie aptek. W ślad za tym OIA w Białymstoku zapytała GIF czy Inspektor nałożył na te apteki kary pieniężne lub czy prowadzi postępowanie wobec niedostosowania się tych aptek do decyzji WIF. GIF odpowiedział, że nie podjął żadnych działań.

Podlaski WIF przesłał do OIA w Białymstoku informację, że od września 2015 roku cofnięto zezwolenia na prowadzenie 8 aptek na terenie woj. podlaskiego (stan na 13 stycznia 2016r.). Decyzje zostały podtrzymane przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Jednak część z aptek nie dostosowała się do decyzji.

W związku z tym, prezes Białostockiej Izby Aptekarskiej, Jarosław Mateuszuk, zwrócił się 18 stycznia do GIF z pytaniem, czy na apteki, którym Podlaski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny cofnął zezwolenie na prowadzenie aptek, nałożona została kara pieniężna (i w jakiej wysokości) lub czy GIF prowadzi postępowania z powodu niedostosowania się tych podmiotów do ostatecznej decyzji WIF?

"Główny Inspektor Farmaceutyczny w roku 2015 nie wydał interesujących izbę rozstrzygnięć" - odpisała 4 lutego br Marta Perycz, dyrektor biura GIF.

Od 1 listopada 2015 r. po dymisji Zofii Ulz (29 października) obowiązki Głównego Inspektora Farmaceutycznego pełni Zbigniew Niewójt. 

Poniżej pełne treści pism:

Pismo OIA

Odpowiedź GIF.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH