Burmistrz żąda od powiatu ustalenia harmonogramu pracy aptek

PRAWO

Autor: sieradz.com/ rynekaptek.pl   03-08-2015, 14:51

Burmistrz żąda od powiatu ustalenia harmonogramu pracy aptek W powiecie nie ma harmonogramu pracy aptek

Burmistrz Błaszek (powiat sieradzki, woj. łódzkie) domaga się od władz powiatowych "zapewnienia odpowiedniego dostępu dla mieszkańców do aptek".

Burmistrz wystąpił nawet do wojewody łódzkiego o natychmiastowe podjęcie działań nadzorczych i ewentualne zawiadomienie prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa w sprawie bezczynności władz powiatu sieradzkiego w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych z terenu powiatu.

Jego zdaniem, obecnie obowiązująca uchwała nie jest dostosowania do potrzeb mieszkańców i nie zapewnienia dostępności świadczeń również w porze nocnej, w niedzielę, święta i inne dni wolne od pracy.

Jak podaje urząd, władze powiatu sieradzkiego nie zmieniły uchwały o pracy aptek na 2015 r. i nie zobowiązały ich do pełnienia całodobowych dyżurów w gminie Błaszki, co w ocenie burmistrza może nosić znamiona przestępstwa określonego w art. 160 § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. kodeks karny, który mówi, że "Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

Więcej: http://sieradz.com.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH