Bydgoszcz: kończysz farmację, może być wezwanie komisji wojskowej

PRAWO

Autor: radiopik.pl/ rynekaptek.pl   26-01-2016, 12:15

Bydgoszcz: kończysz farmację, może być wezwanie komisji wojskowej

Od 1 lutego do 29 kwietnia 2016 r. na terenie województwa kujawsko-pomorskiego przeprowadzona zostanie obowiązkowa kwalifikacja wojskowa. Przed oblicze komisji zostaną wezwane tegoroczne absolwentki farmacji.

Oprócz Wojewódzkiej Komisji Lekarskiej w Bydgoszczy w regionie będą pracowały 24 powiatowe komisje lekarskie w składach określonych przez wojewodę.

Jak informuje wojewoda, w kujawsko-pomorskim w 2016 r. obowiązkowi zgłoszenia się do powiatowych komisji lekarskich podlega:

12047 mężczyzn z rocznika 1997,
2539 mężczyzn z roczników starszych,
362 kobiety.

Kwalifikacja wojskowa obejmie m.in. kobiety urodzone w latach 1992-1997, które posiadają kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz kobiety, które w roku szkolnym lub akademickim 2015/2016 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na innych kierunkach, m.in. psychologia, farmacja, pielęgniarstwo, jeżeli nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Osoby podlegające kwalifikacji wojskowej otrzymają od wójtów lub burmistrzów (prezydentów miast) imienne wezwania określające miejsce i termin stawiennictwa oraz dokumenty jakie należy przedstawić podczas kwalifikacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH