CBA otrzymało zawiadomienie ws. projektu AdA

PRAWO

Autor: gs24.pl/rynekaptek.pl   09-02-2017, 15:03

CBA otrzymało zawiadomienie ws. projektu AdA IGWAiA skierowała zawiadomienie do CBA ws. projektu "Apteka dla aptekarza"

Nowe prawo farmaceutyczne powstało na zamówienie Izby Aptekarskiej, która dzięki niemu uzyska pełną kontrolę nad rynkiem aptek – sugeruje IGWAiA i składa zawiadomienie do CBA.

W związku z proponowanymi zmianami w prawie farmaceutycznym, zawiadomienie do CBA złożył prezes zarządu Izby Gospodarczej Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek - Paweł Klimczak - podaje portal Głosu Szczecińskiego.

Zawiadomienie dotyczy projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo farmaceutyczne przygotowanego przez parlamentarny zespół ds. regulacji rynku farmaceutycznego.

– Projekt „Apteka dla aptekarza” doprowadzi do przejęcia rynku farmaceutycznego przez określoną grupę aptekarzy skupionych wokół Izby Aptekarskiej. W mojej ocenie, jest to projekt przez nich pisany i służący tylko im - mówi Paweł Klimczak.

Uważa, że projekt ustawy nie niesie ze sobą żadnych skutków prócz tego, że powstanie uprzywilejowana kasta farmaceutów, właścicieli aptek.

Prezes dodaje, że w Ministerstwie Zdrowia prowadzone są prace nad zwiększeniem roli Izby Aptekarskiej w procesie uzyskiwania zezwoleń na prowadzenie aptek:

- Izba Aptekarska ma już kompetencje do nakładania kar dyscyplinarnych na farmaceutów i posiada możliwość zamykania placówek aptecznych. Dlatego oczywistym staje się fakt, że na zmianach w prawie farmaceutycznym skorzysta określone środowisko związane z Izbą Aptekarską – twierdzi prezes zarządu IGWAiA.

Druga część zawiadomienia prezesa Klimczaka do CBA dotyczy też wątpliwości związanych z kształceniem techników farmaceutycznych. Jego zdaniem, władza podejmuje „dziwne i nieuzasadnione decyzje”.

Więcej: www.gs24.pl

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH