Chcesz opatentować wynalazek lub lek? Są zmiany w zasadach zgłaszania

PRAWO

Autor: dziennikustaw.gov.pl/ rynekaptek.pl   08-11-2016, 14:07

Chcesz opatentować wynalazek lub lek? Są zmiany w zasadach zgłaszania

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 28 października 2016 r. w sprawie dokonywania zgłoszeń wynalazków, produktów leczniczych, produktów ochrony roślin, wzorów użytkowych, wzorów przemysłowych, znaków towarowych, oznaczeń geograficznych i topografii układów scalonych oraz prowadzenia korespondencji w postaci elektronicznej.

Zgodnie z rozporządzeniem, zgłoszeń tych należy dokonywać za pomocą systemu teleinformatycznego, przy użyciu formularzy elektronicznych udostępnionych w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.

Zgłaszający może załączyć do formularza elektronicznego w postaci elektronicznej inne materiały lub ich kopie.

Zgłoszenie w postaci elektronicznej wraz z dodatkowymi materiałami oraz korespondencja powinny być przygotowane w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2014 r. poz. 1114 oraz z 2016 r. poz. 352 i 1579).

Wykazy sekwencji nukleotydów i aminokwasów stanowiące część zgłoszenia w postaci elektronicznej powinny być zgodne z normą Światowej Organizacji Własności Intelektualnej ST.25 oraz dostarczone w formacie umożliwiającym dalsze elektroniczne, tekstowe przetwarzanie danych.

Więcej: http://www.dziennikustaw.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH