Chicago: REP z licencją miejską i szkoleniem z etyki

PRAWO

Autor: infolinia.com/ rynekaptek.pl   09-12-2016, 11:24

Chicago: REP z licencją miejską i szkoleniem z etyki Purdue Pharma wydała w latach 1996-2001 prawie pół miliarda dolarów na lobbing w gabinetach medycznych, by zwiększyć sprzedaż opioidowego leku

Chicagowscy radni przyjęli ustawę dotyczącą promocji i sprzedaży silnych leków przeciwbólowych, głównie opioidowych, przez przedstawicieli firm farmaceutycznych na terenie miasta. Od lipca 2017 roku będą oni musieli posiadać odpowiednią licencję.

Zaostrzając przepisy dotyczące promocji i handlu silnie przeciwbólowymi lekami, miasto chce ograniczyć rosnącą liczbę uzależnień od opioidów, bardzo często przepisywanych na receptę.

- Od połowy 2017 roku, każdy przedstawiciel firmy farmaceutycznej będzie rówież zobowiązany do przedstawienia raportu ze spotkań z lekarzami. Będą musieli przedstawić informacje na temat ilości zebrań i wcześniej przeprowadzonych rozmów telefonicznych, nazwy klinik lekarskich, z którymi sprzedawca się kontaktował, promowanych leków, ilość i nazwy rozdanych próbek, a nawet prezentów i ich wartości - informuje portal Infolinia Chicago.

Przedstawiciele działu marketingu i sprzedaży leków przeciwbólowych będą także musieli zaliczyć raz w roku 5-godzinny kurs z zakresu etyki, farmakologii oraz prawa i przepisów regulujących rynek sprzedaży leków.

Ważna na rok licencja przedstawiciela producenta leków kosztować będzie 750 dolarów. Podobne przepisy od 2008 roku obowiązują już Waszyngtonie, gdzie za licencję na podobną działalność dotyczącą sprzedaży leków należy zapłacić 175 dolarów.

Część ekspertów winą za wzrost uzależnień od silnych leków przeciwbólowych obarcza przemysł farmaceutyczny. Przedstawiciele firm wydali miliardy dolarów na lobbing u lekarzy, by częściej przepisywali leki opioidowe. Część strategii to rozdawanie próbek leku za darmo.

Przykładowo firma Purdue Pharma wydała w latach 1996-2001 prawie pół miliarda dolarów na lobbing w gabinetach medycznych, by zwiększyć sprzedaż opioidowego leku - OxyContiny.

Więcej: http://www.infolinia.com/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH