Ciężko chorzy pacjenci ewakuowani z ośrodka pomocy. Nie dostawali leków.

PRAWO

Autor: tvn24.pl/rynekaptek.pl   13-10-2016, 13:08

Ciężko chorzy pacjenci ewakuowani z ośrodka pomocy. Nie dostawali leków. Pacjenci byli w "skrajnie złym stanie", mieli odleżyny i pasożyty.

Podopieczni Domu Schronienia Samotnych, Starszych i Potrzebujących oraz Samotnej Matki w Zgierzu mimo, że cierpieli na poważne choroby nie otrzymywali leków. Teraz są systematycznie wywożeni z placówki. Część z nich wymaga natychmiastowej hospitalizacji.

Wyniki kontroli placówki wykazały, że działała od roku i opiekowano się w niej ponad 90 osobami. Na razie wywieziono 30 osób, które wymagały badań i hospitalizacji. Ewakuację utrudnia fakt, że w ośrodku wybuchła epidemia wszawicy.

Pacjenci, którzy zostali wywiezieni ze schroniska jako pierwsi byli w "skrajnie złym stanie", mieli odleżyny i pasożyty.

W środę, 12 października, pracownicy pogotowia dotarli do zamkniętego pomieszczenia, w których znajdowały się kuwety z lekami. Obok były notatki, z których wynikało, że są to leki, które miały być podane we wtorek i środę - podaje TVN24.

- Oznacza to tyle, że ci ludzie nie dostawali leków. A mówimy o osobach często w ciężkim stanie. Wielu podopiecznych było odwodnionych i wygłodzonych - mówi Beata Świątczak, kierownik Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi rejon Zgierz.

Dodaje, że prokuratorzy oddelegowali do ośrodka pielęgniarkę , która ma zadbać o to, żeby wszyscy potrzebujący dostali potrzebne leki.

Więcej: http://www.tvn24.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH