Czy apteka ma obowiązek zawierania umowy z inspektorem bhp?

PRAWO

Autor: ZOIA/rynekaptek.pl   21-04-2015, 10:22

Czy apteka ma obowiązek zawierania umowy z inspektorem bhp?  Farmaceuta inspektorem bhp? (fot. Fotolia/PTWP)

- Jeśli pracodawca posiada odpowiednie szkolenie, ma prawo wykonywania zadań służby bhp, ale tylko w przypadku zatrudniania nie więcej niż 10 pracowników – informuje Bartłomieja Malko, radca prawnego ze Szczecina.

Pytanie postawione w tytule nurtowało członków Zachodniopomorskiej Izby Aptekarskiej w Szczecinie. O rozwianie wątpliwości poproszono Bartłomieja Malko, radcę prawnego ze Szczecina.

Prawnik informuje, że jeśli pracodawca posiada odpowiednie szkolenie, ma prawo wykonywania zadań służby bhp, ale tylko w przypadku zatrudniania nie więcej niż 10 pracowników lub do 20 pracowników. W drugim przypadku, pod dodatkowym warunkiem – musi być zakwalifikowany do działalności, dla której ustalono maksymalnie trzecią kategorię ryzyka określoną w ustawie o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych, zwanej ustawą wypadkową.

Pracodawca zatrudniający więcej niż 100 pracowników ma obowiązek utworzyć służbę bezpieczeństwa i higieny pracy, zwaną dalej która pełni funkcje doradcze i kontrolne w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Więcej: www.zoia.szczecin.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH