Decyzja inspektora farmaceutycznego w sprawie złamania zakazu reklamy apteki

PRAWO

Autor: LJ/rynekaptek.pl   24-04-2012, 09:27

Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Warszawie wydał decyzję o naruszeniu zakazu reklamy aptek. Według informacji otrzymanych w inspekcji, ukarany podmiot nie złożył odwołania.

W decyzji z 22 marca 2012 roku mazowiecki Inspektor stwierdził naruszenie artykułu 94a ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001r. Prawo farmaceutyczne, poprzez prowadzenie reklamy apteki ogólnodostępnej i jej działalności za pomocą wyświetlacza tekstowego (tablicy LED), umieszczonego na elewacji zewnętrznej budynku apteki. Nakazał zaprzestania jej prowadzenia i nałożył na właściciela apteki karę pieniężną.

Przedsiębiorca bronił się przed zarzutami, informując, że od początku roku wyświetlacz był wyłączony i nie podawał żadnych informacji dotyczących reklamy jego apteki. Jednak inspektorat dysponuje nagraniami, na których zostały zarejestrowane dane ukazujące się na wyświetlaczu. Urzędnicy nie uwzględnili wyjaśnień przedsiębiorcy, że napisy naruszające zakaz reklamy apteki były włączone nieświadomie przez jednego z pracowników i w momencie, kiedy apteka była zamknięta z powodu remanentu.

Od decyzji przedsiębiorcy przysługiwało odwołanie do Głównego Inspektora Farmaceutycznego, za pośrednictwem Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Warszawie, w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji.

Na stan 23 kwietnia, nie wpłynęło odwołanie od tej decyzji.

Zgodnie z prawem, nadzór nad reklamą aptek i ich działalnością sprawuje wojewódzki inspektor farmaceutyczny, który jako organ I instancji wydaje decyzje nakazujące zaprzestanie prowadzenia niezgodnej z przepisami reklamy. Główny Inspektor Farmaceutyczny jest organem odwoławczy od decyzji wojewódzkich inspektorów farmaceutycznych.
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH