Decyzja o dostępności ellaOne należy do kompetencji państwa

PRAWO

Autor: warszawa.oia.org.pl/ rynekaptek.pl   09-02-2015, 08:40

Decyzja o dostępności ellaOne należy do kompetencji państwa

Piotr Bohater, koordynator Departamentu Spraw Zagranicznych NRA, przyjrzał się komunikatowi Komisji Europejskiej o zmianie dostępności produktu ellaOne analizując czy decyzja KE jest dla wszystkich krajów członkowskich UE wiążąca i ostateczna.

"Zasadniczo decyzje w sprawie leków dopuszczonych do obrotu na obszarze UE wydawane są w oparciu o procedurę centralną są bezpośrednio obowiązujące we wszystkich 28 krajach członkowskich UE. Jednak dyrektywa 2001/83/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 6 listopada 2001 r. dopuszcza pewne różnice w krajach członkowskich polegające na określeniu odmiennych uregulowań dotyczących ograniczeń wydawania i stosowania produktów antykoncepcyjnych oraz środków stosowanych do przerywania ciąży" - informuje w komunikacie.

Ponieważ - zgodnie z ChPL - ellaOne jest środkiem antykoncepcyjnym stosowanym w nagłych przypadkach, ostateczna decyzja dotycząca akceptacji lub odrzucenia decyzji KE o zmianie dostępności produktu należy do poszczególnych państw członkowskich Unii Europejskiej - uważa Piotr Bohater, szef Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej.

Więcej: http://www.warszawa.oia.org.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH