DZP o projekcie nowelizacji Prawa farmaceutycznego

PRAWO

Autor: blog.dzp.pl/ rynekaptek.pl   08-12-2014, 08:49

DZP o projekcie nowelizacji Prawa farmaceutycznego

Projekt posłów PO nakłada nowe obowiązki na uczestników łańcucha dystrybucji produktów leczniczych - przypominają prawnicy z kancelarii DZP, Tomasz Kaczyński i Walery Arnaudow.

Ze względu na to, że jest to projekt poselski, można zakładać, że będzie on szybciej procedowany w Sejmie – w porównaniu do projektów resortowych.

Najważniejsze propozycje przedłożonego projektu dotyczą:

- obowiązków podmiotów prowadzących obrót hurtowy w zakresie zgłaszania zamiaru wywozu określonych w obwieszczeniu Ministra Zdrowia produktów leczniczych, wyrobów medycznych oraz środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego poza terytorium Polski;

- uprawnienia GIF do wydania sprzeciwu wobec zamiaru wywozu ww. produktów z Polski;

- nakładania kar pieniężnych na przedsiębiorców dokonujących wywozu ww. produktów bez uprzedniego zgłoszenia lub wbrew sprzeciwowi GIF;

- obowiązków podmiotów prowadzących apteki ogólnodostępne w zakresie zgłaszania do WIF braku możliwości wykonania obowiązku zapewnienia dostępu do produktu leczniczego wydawanego na receptę, środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego lub wyrobu medycznego objętego refundacją.

Zgodnie z projektem, nowe przepisy mają obowiązywać już od 1 stycznia 2015 roku za wyjątkiem przepisów dotyczących Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi – co wynika z potrzeby dostosowania się przedsiębiorców do wymogów systemu.

Więcej: http://blog.dzp.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH