E-lekarz będzie mógł wystawić e-receptę

PRAWO

Autor: DGP/ rynekaptek.pl   15-02-2018, 10:49

E-lekarz będzie mógł wystawić e-receptę Jest propozycja, która ma pozwolić na wystawianie recept bez osobistego kontaktu z pacjentem (fot. archiwum)

Projekt nowelizacji przepisów prawa w związku z wprowadzeniem e-recepty przewiduje możliwość wystawienia recepty lekarzom po zbadaniu pacjenta przez internet - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Projekt ustawy zapowiedziany wcześniej w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów, został skierowany na Komitet Stały Rady Ministrów z prośbą o pilne rozpatrzenie.

W uzasadnieniu dołączonym do projektu resort wskazuje, że część zaproponowanych w nim regulacji była już przedmiotem obrad Stałego Komitetu (13 grudnia 2017 r.). Zawiera on bowiem przepisy z projektowanej nowelizacji ustawy - Prawo farmaceutyczne, który został przyjęty i rekomendowany Radzie Ministrów. Obecnie po wyłączeniu z niego części przepisów projekt ten jest na etapie Komisji Prawniczej.

Z projektowanej noweli prawa farmaceutycznego wyłączono i zawarto w omawianym projekcie m.in. przepisy związane z e-receptami. Jest tu również propozycja, która ma pozwolić na wystawianie recept bez osobistego kontaktu z pacjentem, a także umożliwić podpisywanie elektronicznej dokumentacji medycznej z wykorzystaniem narzędzia wytworzonego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Więcej: www.gazetaprawna.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH