E-recepta: jest termin posiedzenia Komisji Zdrowia

PRAWO

Autor: Sejm/ rynekaptek.pl   26-02-2018, 10:36

E-recepta: jest termin posiedzenia Komisji Zdrowia Rządowy projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem e-recepty dotyczy zmiany ośmiu ustaw, w tym ustawy Prawo farmaceutyczne (fot. archiwum)

Na 28 lutego zaplanowano pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem e-recepty. Początek posiedzenia o godzinie 10.00.

22 lutego br. projekt ustawy wpłynął już do Sejmu.

Rządowy projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem e-recepty dotyczy zmiany ośmiu ustaw, w tym ustawy Prawo farmaceutyczne.

Ma na celu umożliwienie wystawienia recepty po zbadaniu pacjenta za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności, co wpłynie na rozwój telemedycyny.

Projekt wprowadza zmianę sposobu podpisywania elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM), w tym także zmianę przepisów regulujących kwestie związane z wystawianiem, realizacją i kontrolą recept (w tym wystawianych w postaci elektronicznej) oraz zmianę dotyczącą sprawozdawczości aptek przekazywanej Narodowemu Funduszowi Zdrowia.

Modyfikuje też niektóre przepisy dotyczące wystawiania zapotrzebowań na produkty lecznicze, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego lub wyroby medyczne przez podmioty wykonujące działalność leczniczą

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH