Ewa Kopacz zapowiada "kategoryczne" rozwiązania

PRAWO

Autor: TOK FM, ms / rynekaptek.pl   15-04-2015, 11:15

Ewa Kopacz zapowiada "kategoryczne" rozwiązania Premier Ewa Kopacz o nielegalnym wywozie leków z kraju

Premier Ewa Kopacz przypomniała w Poranku Radia TOK FM, że nowelizacja ustawy Prawo farmaceutyczne, uniemożliwiająca nielegalny eksport leków za granicę, została już zatwierdzona przez Sejm. - O ile jednak proceder ten będzie trwał, rozwiązania będą kategoryczne - zapowiedziała.

- Przyczyną zła jest nieuczciwe traktowanie zapisów obowiązującej ustawy refundacyjnej. Wszyscy, którzy uczestniczą w dystrybucji na polski rynek, do polskich pacjentów, szpitali, przychodni, powinni przestrzegać zapisów, że obowiązkiem hurtowni, apteki, jest dostarczenie leków przede wszystkim na polski rynek – powiedziała premier Ewa Kopacz w TOK FM.

- Mając hurtownię w Polsce, powinno się trzymać prawa, które nakazuje dystrybucję w pierwszej kolejności do polskich aptek i polskich pacjentów – przypomniała prezes Rady Ministrów.

- Wywóz leków przez hurtownie będzie mógł nastąpić tylko, kiedy główny inspektor farmaceutyczny wyrazi na to zgodę. Jeśli ten proceder będzie trwał i jakakolwiek hurtownia nie zastosuje się do tego przepisu, rozwiązania będą kategoryczne – ostrzegła Ewa Kopacz.

Więcej: tokfm.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH