Fakt: kandydat na szefa GIF usunięty z konkursu?

PRAWO

Autor: fakt.pl, LJ/ rynekaptek.pl   25-07-2016, 08:52

Fakt: kandydat na szefa GIF usunięty z konkursu? Kandydat na GIF uczestniczył w odwróconym łańcuchu dystrybucji?

Jeden z dwóch kandydatów na GIF jeszcze niedawno był współwłaścicielem apteki, która jest podejrzewana o nielegalny wywóz leków zagranicę - informuje fakt.pl. Minister zdrowia wycofał jego kandydaturę. Będzie trzecie podejście do obsadzenia stanowiska.

Jak informuje Fakt, "urzędnicy mazowieckiego inspektoratu farmaceutycznego podejrzewają, że w nielegalny wywóz leków zaangażowana mogła być warszawska apteka „Rubinowa”, której współwłaścicielem do niedawna był obecny kandydat na GIF. Jeśli zarzuty te okażą się prawdą, straci ona pozwolenie na działalność".

"Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł po cichu wycofał kandydaturę Piotra Rykowskiego na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Konkurs na szefa tego urzędu ma zostać jeszcze raz ogłoszony" - dodaje gazeta.

Informacje, których źródłem mieliby być urzędnicy mazowieckiego inspektoratu, zdementował warszawski WIF.

Jak wcześniej informowaliśmy,  pierwsze ogłoszenie o naborze resort zdrowia opublikował jeszcze w ubiegłym roku. 29 stycznia br. zakończył się etap składania ofert na to stanowisko. Jak informował nas MZ, w dalszym postępowaniu komisja naborowa wybrała 3 kandydatów. Jednak konkursu nie rozstrzygnięto.

W połowie maja Ministerstwo Zdrowia ogłosiło drugi raz konkurs na stanowisko szefa GIF. Termin składania aplikacji minął 30 maja. Do drugiego etapu przeszli: Zbigniew Niewójt, obecnie p.o. GIF oraz Piotr Rykowski.

Piotr Rykowski do grudnia 2005 roku był w dolnośląskim NFZ naczelnikiem wydziału gospodarki lekami. Nadzorował m.in. refundację leków oraz apteki, a także ordynowanie leków przez lekarzy. Z Funduszu odszedł za porozumieniem stron.

Piotr Rykowski wrócił do Funduszu w grudniu 2006, trzy miesiące po tym, jak prezesem NFZ został Andrzej Sośnierz. Pracował wtedy na stanowisku głównego specjalisty w departamencie gospodarki lekami Centrali NFZ.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH