Farmaceuci o perspektywach rozwoju farmacji

PRAWO

Autor: OIA Katowice/rynekaptek.pl   04-06-2013, 18:40

Ogólnopolska Sekcja Opieki Farmaceutycznej Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego przygotowała projekt "Perspektyw Rozwoju Farmacji w Polsce do roku 2030".

- Istotne i niezwykle szybkie zmiany zachodzące w naukach farmaceutycznych wskazują, że rolą farmaceutów nie jest już wyłącznie dystrybucja produktów leczniczych, ale przede wszystkim umożliwienie pełnego korzystania przez członków społeczeństwa ze zdobyczy współczesnej farmacji.

- Farmaceuta służy pacjentowi oraz doradza lekarzowi i innym członkom zespołu medycznego, musi więc być traktowany jako pełnoprawny członek zespołu medycznego wnoszący do niego unikalną wiedzę na temat substancji leczniczej i gotowego produktu leczniczego - przypominają przedstawiciele PTF.

Dlatego Ogólnopolska Sekcja Opieki Farmaceutycznej Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego przedstawia własną propozycję rozwoju współczesnej praktyki farmaceutycznej w Polsce. Celem zaproponowanych działań jest zwiększenie zaangażowania farmaceutów z aptek ogólnodostępnych w zapewnienie bezpieczeństwa i skuteczności farmakoterapii stosowanej poza szpitalami oraz poprawę wskaźników zdrowotności społeczeństwa w perspektywie najbliższych kilkunastu lat.

Autorami projektu są: Agnieszka Skowron, Lucyna Bułaś, Mariola Drozd, Bożena Karolewicz i Joanna Machalska.

Autorzy zwracają się do farmaceutów o uwagi do projektu.

Więcej: http://katowice.oia.pl/
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH