Farmaceuci zazdroszczą pielęgniarkom możliwości wypisywania recept

PRAWO

Autor: gwarek.com/ rynekaptek.pl   20-01-2016, 09:42

Farmaceuci zazdroszczą pielęgniarkom możliwości wypisywania recept Szkolenia od stycznia, pierwsze recepty najwcześniej w marcu

Dopiero od stycznia tego roku Ministerstwo Zdrowia uruchomiło bezpłatne szkolenia. Dlatego oceniam, że pierwsze recepty pielęgniarskie będą wypisywane najszybciej w marcu — mówi Iwona Wylężek, naczelna pielęgniarka w WSP w Tarnowskich Górach.

Od 1 stycznia pielęgniarki i położne mogą wypisywać recepty na niektóre leki. Aby mogły to robić muszą mieć ukończone studia wyższe oraz specjalny kurs.

— Dopiero pod koniec 2015 roku zatwierdzono program szkoleniowy kursu specjalistycznego pod patronatem Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych. Dopiero od stycznia tego roku Ministerstwo Zdrowia uruchamia szkolenia bezpłatne, dofinansowane ze środków europejskich. Dlatego oceniam, że pierwsze recepty pielęgniarskie będą wypisywane najszybciej w marcu — mówi portalowi gwarek.com Iwona Wylężek, naczelna pielęgniarka w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach.

Recepty wystawiane przez pielęgniarki i położne będą opatrzone numerami identyfikacyjnymi rozróżniającymi je od numerów na receptach lekarzy.

Część farmaceutów zazdrości pielęgniarkom możliwości wypisywania recept. Farmaceuta jedynie w bardzo ograniczonych sytuacjach może wystawić receptę farmaceutyczną. — Myślę, że przykład pielęgniarek i położnych powinien nas zmobilizować do walki o rangę naszego zawodu — ocenia mgr farm. Małgorzata Pytlik, kierownik apteki Zdrowit w Tarnowskich Górach.


Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH