GIF: izby aptekarskie mogą być dopuszczane do postępowań administracyjnych

PRAWO

Autor: NIA/rynekaptek.pl   24-05-2012, 10:24

Główny Inspektor Farmaceutyczny nie wyklucza udziału przedstawicieli okręgowych izb aptekarskich w postępowaniach administracyjnych jako organizacji społecznych, ale przypomina, że takie zgody będą wydawane indywidualnie dla każdego takiego postępowania.

Informowaliśmy o planach Naczelnej Izby Aptekarskiej, która zabiega, by okręgowe izby aptekarskie jako organizacje społeczne były dopuszczone do postępowań administracyjnych dotyczących łamania zakazu reklamy aptek. Z jednej strony będą mogły występować o wszczynanie postępowań administracyjnych, z drugiej - tam, gdzie postępowania są już prowadzone, mogły uczestniczyć w tych postępowaniach.

GIF informuje, że okręgowe izby aptekarskie mogą być dopuszczane do prowadzonych postępowań jako organizacje społeczne, jednakże każdorazowo w indywidualnym postępowaniu administracyjnym. Zgodnie z kpa, organizacja społeczna może w sprawie dotyczącej innej osoby występować z żądaniem wszczęcia postępowania i dopuszczenia jej do udziału w postępowaniu, jeżeli jest to uzasadnione celami statutowymi tej organizacji i gdy przemawia za tym interes społeczny.

"Dlatego wojewódzcy inspektorzy farmaceutyczni działając na podstawie przepisów muszą ocenić każdorazowo przesłanki dopuszczenia organizacji społecznej do prowadzonego postępowania na jej umotywowany wniosek" - wyjaśnia Inspektor.

Więcej: http://nia.org.pl/
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH