GIF: pośrednik musi być niezależny

PRAWO

Autor: GIF/ rynekaptek.pl   23-02-2015, 13:00

GIF: pośrednik musi być niezależny

Główny Inspektor Farmaceutyczny wyjaśnia zasady prowadzenia działalności polegającej na pośrednictwie w obrocie produktami leczniczymi.

Zgodnie z art 73a ustawy Prawo farmaceutyczne, pośrednictwem w obrocie lekami jest działalność związana z kupnem i sprzedażą lekami, z wyłączeniem obrotu hurtowego dostawy lub posiadania leków lub innych form władztwa nad lekami, polegająca na niezależnym prowadzeniu negocjacji na rzecz osoby fizycznej, osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej nieposiadającej osobowości prawnej.

Szczególnie istotna jest zasada niezależności pośrednika, co oznacza, że pośrednik nie może być powiązany kapitałowo lub osobowo z przedsiębiorcą, na rzecz którego zamierza prowadzić negocjacje.

Brak powiązań oznacza również, że pośrednik nie może być pracownikiem zatrudnionym przez przedsiębiorcę, na rzecz którego prowadzi negocjacje. Faktury dla pośrednika wystawiane są wyłącznie za usługę pośrednictwa w obrocie lekami, a nie za kupno, sprzedaż, posiadanie czy też przechowywanie leków.

Przedsiębiorca zamierzający wykonywać działalność w zakresie pośrednictwa, zobowiązany jest złożyć do GIF wniosek o wpis do Krajowego Rejestru Pośredników w Obrocie Produktami Leczniczymi. Każdy wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie.

Więcej: http://www.koia.kielce.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH