GIF: programy lojalnościowe to nie opieka farmaceutyczna

PRAWO

Autor: GIF/rynekaptek.pl   10-04-2013, 12:07

GIF: programy lojalnościowe to nie opieka farmaceutyczna

Główny Inspektor Farmaceutyczny informuje o swoim stanowisku wobec publikacji prasowych dotyczących zakazu reklamy aptek.

Inspektor przypomina, że wbrew niektórym publikacjom, farmaceuta nie tylko może, ale ma wręcz obowiązek poinformować pacjenta o możliwości nabycia tańszego odpowiednika leku refundowanego przepisanego na recepcie, zgodnie z art. 44 ust. 1 ustawy o refundacji leków.

Nie zabrania tego również art. 94a ust. 1 ustawy Prawo farmaceutyczne. GIF przypomina, że organy Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej popierają prowadzenie opieki farmaceutycznej. Wyjaśnia jednocześnie, że jej sprawowanie polega na dokumentowanym procesie, w którym farmaceuta, współpracując z pacjentem i lekarzem, czuwa nad prawidłowym przebiegiem farmakoterapii w celu uzyskania określonych jej efektów poprawiających jakość życia pacjenta.

"Tymczasem oferowane programy lojalnościowe, które zostały zakwestionowane przez wojewódzkich inspektorów farmaceutycznych, sprowadzały się do naliczania kolejnych punktów za dokonane zakupy i możliwości ich wymiany na nagrody, co trudno uznać za opiekę farmaceutyczną, o której mowa w ustawie o izbach aptekarskich" - informuje GIF.

Więcej: http://www.gif.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH